Prosinec 2010

Fate/Stay Night"

7. prosince 2010 v 14:24 | TerulkaSikulka
"---- I ask of you. Are you my Master?"
"I, Servant Saber, have come forth in response to your summons.
Please give me an order, Master."

Připravte se na výlet do jednoho z nejlepších příběhů, co byl kdy napsán


Fate/Stay Night Opening 1 - Disilussion

Příběh Fate/Stay Night ( dále jen F/SN ) se odehrává ve městě Fuyumi. Zde po smrti svého nevlastního otce žije a chodí do školy student Shirou Emiya. Ten by se dal brát jako normální mladík jeho věku, až na dvě maličkosti. Za prvé si nehledí vlastních potřeb a pomáhá všem okolo ( jeho sen je být hrdinou ) a za druhé je mág. Jeho zatím objevené schopnosti jsou vylepšování vlastností předmětů ( přesun magické energie do předmětu za účelem jeho zpevnění, zostření nebo přídání speciální vlastnosti ). Shirou žije normální život a snaží se nedávat najevo svoje schopnosti. To se však rychle změní, když se nechtě zaplete do války o svatý grál. Tento konflik mezi sebou vede 7 mágů ( Master ) pomocí 7 služebníků ( Servant ) a je to skutečně nelítostná válka mečů a magie. Přežije Shirou tento konflikt a povede se mu zastavit zbytečné krveprolití ?


Toto anime bylo vytvořeno podle dnes již legendární Visuální Novely Fate/Stay Night od Type-Moona a musím uznat, že novele rozhodně nedělá ostudu. Novela je rozdělená na 3 příběhy ( Fate, Unlimited Blade Works a Heavens Feel ) a tady je asi největší kámen úrazu anime. Chápu že aby lidé pochopili příběh, tak autoři museli udělat anime podle Fate, ale to taky znamená že nemohli použít scénky, které tento příběh proslavily. Budiž >.> ... Každopádně i tak musím autorům pogratulovat. Povedlo se jim dokonale vysvětlit většinu důležitých částí příběhu a DOKONCE schovat do anime reference na ostatní příběhy ( Archerova totožnost a Temná Sakura ). Klobouk dolů ( proč tohle neudělali i u Shingetsutan Tsukihime V.V )

Hudební doprovod je dokonalý. Ne vážně hudební doprovod je doopravdy nejsilnější část tohoto anime. Kawaii Kenji zremixoval originální hudbu z Visuální Novely a dodal některé z nejlepších boss fight songů co jsem kdy slyšel ( Touhou se třese ale Flandre vše jistí Ragnarokem v ruce xD ). Pod článkem bude Youtube link na song o kterém píši.


Visuální stránka anime je nadprůměrná. Moc se mi nelibí styl malování, ale to zachranují animace
bojových scén. Všechny boje jsou tak dokonale animované, že ani mnoho dnešních anime nemá šanci konkurovat. Ti co mají rádi bojové scény zde budou nejspíše slintat ( doporučuji dostatek kapesníčků na stole ^^ ).

K závěru bych rád řekl, že se pracuje na filmu Fate/Stay Night. Měl by obsahovat příběh Unlimited
Blade Works ( což je podle mě nejvíc akční příběh v novele ) a DOUFÁM, že to autoři nepodělají, jinak osobně useknu Saber její Ahoge a autoři budou mít docela těžký život ( ač velmi krátký ^^ ). Enjoy                            Fate/Stay Night Ending - Anata ga Ita Mori


O tomhle jsem psala. Vážně extrémně epický boss fight song.
Fate/Stay Night - Gunyuu Shissou
A samozřejmě co by to bylo za článek o F/SN bez songu Emiya.
Fate/Stay Night - Emiya -Kenji Kawaii ver.-Plants versus Zombies Recenze

7. prosince 2010 v 14:10 | TerulkaSikulka
Znovu a zase se vydáme vyřešit problém s invazí zombíků. Už cítím vůni motorových… masožravek? A, a už si připravujeme dost… semínek? Počkat! Tohle není jen tak ledajaká zombie hra! Tohle je Plants versus Zombies!!! Jediná hra kde hodíte třešeň na zombíka a on vybouchne s groteskním úsměvem.